درمانگاه دندانپزشکی حکیم

ایمپلنت آمریکایی: برندها و بهترین نوع ایمپلنت + قیمت

ایمپلنت آمریکایی

ایمپلنت‌های آمریکایی زیادی در ایران مورد استفاده قرار می‌گیرند، که در کارخانه‌های متفاوتی در آمریکا ساخته شده‌اند. هر یک از این ایمپلنت‌ها مزایا و معایب خود را دارند. در این مقاله در خصوص تعدادی از این کارخانه‌ها و بهترین آن‌ها صحبت شده است. مسئله مهمی که باید بدانید این است که درصورتی‌که قصد ترمیم دندان‌های خود به کمک ایمپلنت را دارید باید حتماً به یک دندانپزشک باتجربه مراجعه کنید تا بهترین ایمپلنت را باتوجه‌به شرایط شما انتخاب نماید.

شرکت‌های تولید کننده ایمپلنت در آمریکا


شرکت‌های تولیدکننده ایمپلنت زیادی در آمریکا وجود دارند که هرکدام مزایا و معایب خود را دارند. اطلاعاتی که در اینجا آمده است از وب‌سایت این شرکت‌ها برداشته شده است.

شرکت‌های آمریکایی تولیدکننده ایمپلنت به شرح زیر می‌باشند:

شرکت ایمپلنت دندانی بیکون (Bicon)


شرکت ایمپلنت دندانی بیکون

شرکت ایمپلنت سازی بیکون یک شرکت منحصربه‌فرد است که از سال 1985 به بعد در جامعه جهانی دندانپزشکان یک تحول جامع ایجاد کرد. مهندسان و پزشکان شرکت بیکون برای دهه‌های پیاپی در صدر نوآوری‌های صنعت ایمپلنت قرار داشته‌اند. طراحی‌های منحصربه‌فرد مسطح شرکت بیکون، از اصول مهندسی زیستی پیروی می‌کند، که آن‌ها را برای استفاده به‌عنوان ایمپلنت کوتاه مناسب می‌سازد. ویژگی‌های بی‌نظیر این ایمپلنت مانند: سطح ضدباکتری آن، حالت مخروطی شکل و نوع اتصال آن با اباتمنت، به ما اجازه جای‌گذاری 360 درجه‌ای اباتمنت را می‌دهد، که با دیگر ایمپلنت‌های موجود در بازار قابل‌ مقایسه نمی‌باشد. حالت شیب‌دار این ایمپلنت به طور مکرر در ترمیم‌های زیبایی دندان مورد استفاده قرار می‌گیرد، چرا که استخوانی که این قسمت ایمپلنت را در بر می‌گیرد، پاپیلای بین دندانی را ساپورت می‌نماید. ویژگی‌های خاص ایمپلنت بیکون و نوآوری‌هایی که در صنعت ایمپلنت به وجود آورده است نه‌تنها در گذر زمان موفق بوده است؛ بلکه همچنان نیز در این صنعت پیشروی می‌کند. با استفاده از این ایمپلنت، بیمار و پزشک می‌توانند از مزایای آن لذت ببرند. ایمپلنت‌های ساخته شده در این شرکت به سه نوع کوتاه، مکس و ایمپلنت باریک تقسیم می‌شوند.

مزایا

 • جهانی بودن اباتمنت‌ها، این اباتمنت‌ها قابل تغییر هستند.
 • احتمال کاشت هم‌زمان چند ایمپلنت.
 • ایمپلنت بدون سیستم پیچ، به اباتمنت متصل می‌شود. این کار پروتکل‌های ارتوپدی دندان‌پزشکی را ساده‌تر می‌کند.
 • ایمپلنت‌های کوتاه، انجام جراحی را در موارد پیچیده ممکن می‌سازد. (برای مثال، زمانی که بیمار استخوان کافی ندارد و عمل لیفت سینوس انجام نشده).
 • اتصال ایمپلنت و اباتمنت بدون قفل‌کردن باکتریایی آن.
 • نصب راحت، قدرت بالا و دوام طولانی‌ مدت.
 • نرخ بالای موفقیت‌آمیز بودن کاشت ایمپلنت (تا 99%).
 • قیمت تقریباً مناسب.

معایب

 • به دلیل تنوع کم، برای استفاده همه بیماران مناسب نیست.
 • نرخ موفقیت‌آمیز بودن کاشت ایمپلنت، شامل پیچیدگی‌ها و پیروی کردن از برخی دستورالعمل‌ها می‌باشد.
 • خطر وجود برخی عوارض.

شرکت زیمر بایومت (Zimmer Biomet)


شرکت زیمر بیومنت

شرکت ایمپلنت زیمر در زمینه طراحی، توسعه، ساخت و پخش ایمپلنت‌های ارتوپدی در جهان حرف اول را می‌زند. این شرکت در 24 کشور دفتر دارد و محصولات آن امروزه در بیش از 80 کشور به فروش می‌رسد و چیزی نزدیک به 6500 کارمند در سراسر جهان هر روزه برای رشد بهتر محصولات این کمپانی تلاش می‌کنند. شرکت زیمر با ایجاد نوآوری در زمینه ایمپلنت محصولاتی را طراحی و تولید کرده است، که مطابق با نیازهای تمامی بیماران می‌باشد. برای دهه‌ها محصولات زیمر با نتایج موفقی که در پی داشته تأییدیه و اعتماد هزاران دندانپزشک را در سراسر جهان جلب نموده است. زیمر با تولید و توسعه محصولات ایمپلنتولوژی که بر روی بالابردن مهارت پزشکان و ایجاد انقلاب در صنعت ایمپلنت تمرکز دارد، به رهبری خود در این صنعت ادامه می‌دهد. برخی از محصولات این شرکت شامل ایمپلنت لوکاتو (Locator)، فلز ترابکولار (Trabecular metal)، ازتریک(Eztetic)، وِنت (Vent) و اسپلاین (Spline) می‌شود.

مزایا

 • مقرون‌به‌صرفه
 • دقت بالا برای افراد با سطح سلامت دندان مختلف
 • آمادگی و مراحل کمتر
 • کاهش زمان درمان و بهبودی
 • راحتی بیشتر
 • پروتز ثابت و مطمئن برای بازسازی و ترمیم در هر نقطه از دهان
 • نتیجه طبیعی و زیبا

معایب

این ایمپلنت‌ها هیچ ایرادی ندارند و بیماران می‌توانند از مزایای بی‌شمار آن بهره ببرند.

شرکت ایمپلنت دندانی دنتسپلای سیرونا (Dentsply Sirona)


شرکت ایمپلنت دندانی دنتسپلای سیرونا

سومین شرکت برتر در زمینه تولید ایمپلنت در آمریکا شرکت دنتسپلای سیرونا می‌باشد. در مقایسه با دیگر شرکت‌های تولیدکننده ایمپلنت، دنتسپلای سیرونا یک شرکت با پایه آمریکایی است که در زمینه تولید محصولات مرتبط با ایمپلنت‌های دندانی، تجهیزات و مواد، محصولات موردنیاز جراحی و ترمیم دندان فعالیت می‌کند. در یک بررسی جامع از شرکت‌های جهانی فعال در زمینه محصولات مرتبط با ایمپلنت دندان، شرکت سیرونا در رده‌های برتر قرار گرفته و از بین 9 شرکت جامع رده 6 را به خود اختصاص داده است. دنتسپلای در زمینه طراحی و تولید محصولات تخصصی فعالیت دارد که شامل محصولات آزمایشگاهی مرتبط با دندان می‌شود. این شرکت همچنین در زمینه تولید و طراحی دندان‌های مصنوعی نیز فعالیت دارد. به نظر می‌رسد که شرکت دنتسپلای سیرونا تصمیم دارد تا به فعالیت خود در این زمینه برای سال‌های طولانی ادامه دهد تا به یک شرکت جهانی تبدیل شود. این شرکت نیرو و منابع بی‌نظیری دارد و با استفاده از آن‌ها به نوآوری و پیشروی در صنعت دندانپزشکی ادامه می‌دهد.

مزایا

 • پروتزهای راحت و تطبیق‌پذیر: این ایمپلنت‌های دندانی با انواع ایمپلنت‌ها و اباتمنت‌ها تطبیق دارند و تمامی علائم می‌توانند سریعاً ترمیم شوند. برای ساده‌تر کردن روند درمان تمامی مراحل آماده‌سازی به‌صورت خود هدایت‌شونده هستند و تمامی اجزای آن بر اساس کد رنگی یا نشان لیزی دسته‌بندی‌شده‌اند.
 • استقامت اولیه بالا در تمامی انواع استخوان‌ها: این قابلیت با استفاده از نوآوری در ادغام پروتکل‌های مخصوص آماده‌سازی استخوان و طراحی مخصوص پیچ ایمپلنت به‌دست‌آمده است.
 • جوش خوردگی زودهنگام و تشکیل سریع استخوان: سطح متخلخل و ایجاد شده در دمای بالا باعث می‌شود تا ایمپلنت و استخوان‌ها در زمان کوتاهی به هم متصل شوند. این کار پروسه ایجاد استخوان در اطراف ایمپلنت را سرعت می‌بخشد.
 • حفظ بافت نرم و سخت. این ایمپلنت‌ها از یک پلتفرم یکپارچه بهره می‌برند. این ویژگی باعث حفظ بهتر سطح استخوان کرستال می‌شود و شرایط خوبی را برای رشد بافت نرم محیا می‌کند.

معایب

تاکنون هیچ ایرادی در خصوص این ایمپلنت‌ها مشاهده نشده است.

شرکت ایمپلنت بایوهورایزن (BioHorizons)


شرکت ایمپلنت بایوهورایزن

شرکت بایوهورایزن کار خود را از سال 1997 و با تولید و راه‌اندازی سیستم ماستر (Maestro) کار خود را آغاز کرد و امروزه با تولید محصولات جدیدی مانند: تیپرد پرو (Tapered Pro)، تیپرد پلاس (Tapered Plus) و تیپرد 3 (Tapered 3.0) همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد. این شرکت با داشتن تیمی قوی که از ابتدای راه همراه آن بوده‌اند به یکی از شرکت‌های پیشرو و رهبر در زمینه تولید ایمپلنت تبدیل شده است. بایوهورایزن بر روی 3 ناحیه تمرکز دارد: علم، نوآوری و خدمات؛ که هر سه این عوامل با تعهد در بهبود کیفیت زندگی افرادی که دندان‌های خود را از دست‌ داده‌اند خود را ثابت کرده‌اند. همانند شرکت زیمر بیومنت، این شرکت نیز 8% از بازار جهانی تولید ایمپلنت‌های دندانی در سال 2020 را به خود اختصاص داده. به دلیل این که بازار جهانی ایمپلنت توسط محصولات درجه یک احاطه شده است، میزان سهم شرکت بایوهورایزن در بازار ایمپلنت به مقدار کمتری کاهش پیدا می‌کند. اگرچه قیمت بالاتر این شرکت در مقایسه با دیگر برندهای برتر ایمپلنت در پیشرو بودن این شرکت تأثیرگذار بوده است. علاوه بر این با توجه‌ به رشد بالای ارزش این شرکت، انتظار می‌رود تا بایوهورایزن در زمینه فروش نیز رشد قابل‌توجهی داشته باشد.

مزایا

 • داشتن ایمپلنت در قطر، حالت و طول‌های متفاوت.
 • امکان کاشت هم‌زمان چند ایمپلنت.
 • علامت‌گذاری هر محصول با شماره مخصوص، که از جعل کردن آن و تقلبی بودن محصولات جلوگیری می‌کند.
 • امکان استفاده از این ایمپلنت برای بیمارانی که استحکام استخوانی کافی ندارند.
 • ضمانت دوام بالای محصولات.
 • امکان استفاده برای بیماران مبتلا به بی دندانی.

معایب

 • آلیاژ تیتانیوم گرید 4 حاوی مقادیری وانادیم و آلومینیوم می باشد که می‌تواند باعث بروز حساسیت شود.
 • هیچ ایمپلنتی برای کاشت زایگوماتیک وجود ندارد.
 • نداشتن روکش شیمیایی که باعث تسریع روند جوش خوردن می‌شود. (در این بازه قیمت ایمپلنت‌هایی وجود دارد که روند بهبودی و دوام آن‌ها دوبرابر سریع‌تر است).
 • داشتن نقص زیبایی کوچک. اباتمنت طلایی آن کمی از طریق تاج دندان قابل‌ مشاهده است.
 • داشتن موارد منع مصرف.
 • نرخ دوام این ایمپلنت‌ها به رعایت کردن برخی دستورالعمل‌ها و پیچیدگی‌ها بستگی دارد.
 • قیمت تقریباً بالا.

شرکت دایرکت ایمپلنت (Implant Direct)


شرکت دایرکت ایمپلنت

شرکت دایرکت ایمپلنت کار خود را از سال 2006 آغاز نمود. این شرکت یکی از اولین شرکت‌هایی بود که ایمپلنت‌های دندانی را از طریق اینترنت و با قیمت کارخانه در اختیار دندانپزشکان قرار داد. دایرکت ایمپلنت به کمک روش‌هایی مانند تولید محصولات با کیفیت، قیمت مناسب، روش‌های مختلف ایمپلنت دندان، بهبود روش‌های مراقبت از مشتری و آموزش جامع به بیمار به دندان‌پزشکان کمک می‌کند. از طریق بخش خدمات مشتریان بی‌نظیر این شرکت و یا با استفاده آسان از وب‌سایت‌های تجارت الکترونیک، مشتریان می‌توانند به‌صورت شبانه‌روزی و به‌صورت مستقیم تجهیزات موردنیاز خود را سفارش دهند. امروزه مشتریان دایرکت ایمپلنت می‌توانند در هرکجا و هر زمانی و به هر طریقی خرید خود را انجام دهند. اسمارت بیس (SmartBase)، گودایرکت (GoDirect)، سویش‌اکتیو (SwishActive)،  اینتراکتیو (InterActive) و تریلوب (TriLobe) بخشی از محصولات این شرکت می‌باشند.

مزایا

شرکت دایرکت ایمپلنت تمامی تجهیزات مربوط به ساختار صورت را به طور کامل ارائه می‌دهد و به کاهش احساس ناراحتی و خجالت ناشی از، از دست‌ دادن دندان کمک می‌کند. از محصولات این شرکت می‌توان برای جای‌گذاری یک یا تمامی دندان‌های ازدست‌رفته استفاده نمود و جایگزینی برای روش عصب‌کشی محسوب می‌شوند. این محصولات می‌توانند ظاهر و توانایی بیمار در حرف‌زدن، جویدن و لذت بردن از غذا را بهبود ببخشند. درصورتی‌که در حال حاضر از دندان مصنوعی استفاده می‌کنید، استفاده از ایمپلنت می‌تواند گزینه مناسب‌تری برای شما باشد. با استفاده از این ایمپلنت‌ها دیگر لازم نیست در خصوص استفاده از دندان‌مصنوعی‌های شل و بزرگ شده و یا حس چسبندگی آنها  احساس خجالت و ناراحتی داشته باشید. زمانی که ایمپلنت به طور کامل با استخوان فک جوش‌خورده و ادغام شود ثابت و مقاوم خواهد شد. این ایمپلنت‌ها بر خلاف دندان‌هایی که تحت عصب‌کشی قرار گرفته‌اند به مراقبت کمی احتیاج دارند و دچار پوسیدگی نمی‌شوند. همچنین به دلیل طراحی زیبایی که دارند می‌توان تضمین کرد که بیمار دچار لثه‌های تیره فلزی که در دیگر انواع ایمپلنت رخ می‌دهد نخواهد شد.

معایب

تاکنون هیچ ایرادی در خصوص این ایمپلنت‌ها مشاهده نشده است.

دوام ایمپلنت‌های آمریکایی


درصد موفقیت‌آمیز بودن ایمپلنت‌های آمریکایی بسیار بالا است و چیزی نزدیک به 96% می باشد. در صورت مراقبت صحیح این ایمپلنت‌ها می‌توانند یک‌عمر دوام داشته باشند. ایمپلنت‌ها از تیتانیوم مخصوص جراحی ساخته شده‌اند و به‌صورت طبیعی با استخوان جوش می‌خورند.

دوامی که برای ایمپلنت‌های آمریکایی در نظر گرفته شده است نزدیک به 25 سال می باشد. این محدودیت طول عمر ناشی از تحلیل رفتن ایمپلنت بر اثر جویدن و گازگرفتن مواد خوراکی برای سال‌های طولانی می باشد. زمانی که ایمپلنت نیاز به تعویض دارد دندانپزشک با ساخت جایگزینی که به ایمپلنت‌های موجود متصل می‌شود این کار را انجام می‌دهد. این پروسه سریع و بدون درد می‌باشد.

می‌توان با رعایت کردن موارد زیر عمر ایمپلنت‌های دندان را طولانی‌تر نمود:

 • پرهیز از گاز زدن به مواد غذایی سفت مانند آجیل‌ها، صدف و استخوان.
 • پرهیز از باز کردن یا پاره کردن وسایل به کمک دندان‌های ترمیم شده.
 • مسواک زدن و نخ دندان کشیدن دندان‌های ایمپلنت شده همانند دندان‌های طبیعی.
 • چک‌آپ کردن دندان‌ها و تمیزکردن آن‌ها به کمک دندان‌پزشک به مدت 2 بار در سال.
 • گزارش کردن هرگونه تغییر بافت دندان‌ها که می‌تواند نشانه آسیب‌دیدگی باشد.
 • صحبت‌کردن در خصوص مشکلاتی مانند دندان‌قروچه‌کردن با دندان‌پزشک.

هزینه ایمپلنت دندان آمریکایی


قیمت ایمپلنت‌های آمریکایی نسبت به سایر ایمپلنت‌های موجود در بازار معمولاً بیشتر است (به طور مثال دو تا سه برابر ایمپلنت‌های کره‌ای)، اما ماندگاری این ایمپلنت‌ها بسیار طولانی بوده و کیفیت بهتری نیز دارند. در میان برند‌های آمریکایی نیز برند زیمر به دلیل کیفیت بالایی که دارد معمولاً بالاترین قیمت را دارد.

باید در جریان باشید که هزینه این ایمپلنت‌ها توسط سازمان تأمین اجتماعی پوشش داده نمی‌شود و برای تأمین بخشی از هزینه‌ها باید بیمه تکمیلی داشته باشید. با این‌ حال برخی از دندانپزشکان روش‌های پرداخت متنوعی برای بیماران خود در نظر گرفته‌اند. این مسئله را بدون خجالت با دندانپزشک خود در میان بگذارید.

سؤالات متداول


بهترین برند ایمپلنت آمریکایی چه می باشد؟

دنتسپلای سیرونا و زیمر بهترین و شناخته‌شده‌ترین برندهای ایمپلنت آمریکایی محسوب می‌شوند که کمی قیمت بالایی دارند.

آیا ایمپلنت‌های آمریکایی بی‌خطر هستند؟

بله، در بیشتر از 95 درصد مواقع ایمپلنت‌ها بی‌خطر بوده و نرخ موفقیت بالایی دارند. دندانپزشکان سال‌های طولانی است که از ایمپلنت‌های آمریکایی استفاده می‌کنند و صنعت ایمپلنت پیشرفت قابل‌توجهی داشته است. امروزه ایمپلنت‌های دندانی دستگاه‌های پیچیده‌ای هستند که دندان‌پزشکان متخصص آن‌ها را در جای مناسب قرار می‌دهند. این روش یکی از بهترین روش‌ها برای جایگزینی دندان‌های ازدست‌رفته محسوب می‌شود.

جای‌گذاری ایمپلنت‌های آمریکایی چقدر زمان می‌برد؟

ایمپلنت‌های آمریکایی را می‌توان بلافاصله بعد از کشیدن دندان جای‌گذاری نمود و یا در صورت لزوم به کاشت و پیوند استخوان، تا 6 ماه بعد صبر کرد. میانگین پروسه درمان بین 3 تا 6 ماه می باشد. بیشتر این مدت‌زمان صرف انتظار برای جوش خوردن ایمپلنت با استخوان می‌شود. این پروسه معمولاً چند ماه زمان می‌برد و بدون هیچ دردی در زیر لثه‌ها رخ می‌دهد. در موارد پیچیده‌تر روند درمان ممکن است طولانی‌تر شود.

طول دوره بهبودی ایمپلنت‌های آمریکایی چقدر است؟

پروسه اولیهٔ بهبودی بین 1 تا 2 هفته زمان می‌برد. اگرچه ایمپلنت آمریکایی شما نیز باید با استخوان فک جوش و پیوند بخورد. این به معنی این است که ایمپلنت به طور کامل با استخوان ادغام شده و جزئی از دهان گردد. این پروسه بسته به شرایط بیمار بین 3 تا 6 ماه و یا گاهی بیشتر طول خواهد کشید.

آیا ایمپلنت‌های آمریکایی نیز دچار پوسیدگی می‌شوند؟

به دلیل این که تاج دندانی مورداستفاده در ایمپلنت‌های دندانی مصنوعی می باشد به‌هیچ‌عنوان دچار پوسیدگی نخواهد شد. بااین‌حال شما باید همان گونه که از دندان‌های طبیعی خود مراقبت می‌کنید با مسواک زدن و تمیزکردن اطراف نواحی اطراف ایمپلنت از آن‌ها نیز مراقبت کنید.

آیا استفاده از ایمپلنت‌های آمریکایی ارزش دارد؟

ایمپلنت‌های آمریکایی درست شبیه به دندان‌های طبیعی می‌باشند. استفاده از ایمپلنت‌های دندانی آمریکایی ارزش دارد. اگرچه پروسه انجام آن طولانی می باشد؛ اما نتیجه‌ای که در پی خواهد داشت ارزش سرمایه‌گذاری وقت و هزینه را خواهد داشت.

مقالات مرتبط
Share on whatsapp
اشتراک گذاری در واتساپ
Share on twitter
اشتراک گذاری در توئیتر
Share on telegram
اشتراک گذاری در تلگرام
فهرست مطالب
تماس با درمانگاه حکیم