درمانگاه دندانپزشکی حکیم

معرفی بهترین دندانپزشک قم: ارائه بهترین خدمات دندانپزشکی استان قم

امروزه برای دسترسی به خدمات با کیفیت دندانپزشکی در زمینه های مختلف از جمله ارتودنسی، ایمپلنت، خدمات عمومی و… نیازی به سفر های مکرر به شهر های بزرگ نیست. همچنین با توجه به روند درمان برخی از مسائل دندانی، برای بیمار نزدیک ترین گزینه شامل بهترین گزینه ها می باشد. مراجعه به مراکز دندانی نزدیک تر می تواند از نظر زمان و هزینه بسیار به صرفه تر از سایر مراکز دندانی باشد و همچنین می تواند راحتی بیشتری برای افراد مراجعه کننده به این مراکز به ارمغان بیاورد. با این مقدمه در این مقاله به معرفی بهترین دندانپزشک و کلینیک دندانی شهر قم می پردازیم.

معرفی بهترین دندانپزشک و کلینیک دندانی شهر قم


کلینیک دندانپزشکی حکیم

کلینیک دندان پزشکی حکیم

درمانگاه دندانپزشکی حکیم با هدف ارائه کلیه‌ی خدمات تخصصی دندانپزشکی در صفاییه قم افتتاح شد. این مرکز با مجهز بودن به دستگاه‌ها و وسایل پیشرفته با استفاده از مواد دندانپزشکی با کیفیت بالا، همچنین با همکاری متخصصین متعدد در زمینه‌هایی همچون اندودانتیکس جهت درمان ریشه(عصب کشی)، جراحی فک و صورت جهت انجام جراحی‌های پیچیده مانند ایمپلنت، متخصص جهت انجام درمان‌های مربوطه و دندانپزشک ترمیمی – زیبایی جهت انجام انواع درمان‌های زیبایی مشغول خدمت گذاری به شما عزیزان بوده است.

هم اکنون کلینیک دندانپزشکی حکیم در منطقه صفاییه قم مشغول به خدمت رسانی به هموطنان عزیز در زمینه های تخصصی دندان پزشکی همچون: کامپوزیت، لمینت، ترمیم دندان، جراحی لثه، ارتودنسی، دندانپزشکی اطفال و نوجوانان و … می‌باشد.

خدمات این کلینیک تحت پوشش بیمه های زیر می باشد:

 • تامین اجتماعی
 • شرکت نفت
 • بانک صادرات
 • بانک کشاورزی
 • بانک ملی
 • بانک رفاه
 • بانک تجارت
 • بیمه دانا
 • بیمه سینا
 • توسعه صادرات
 • بیمه سامان
 • بیمه سرمد

آدرس:

قم، محله صفائیه، خیابان شهدا، بین شهدای 30 و 31

برای دسترسی به کلینیک می توان از اتوبوس درون شهری در خیابان شهدا استفاده کرد. برای استفاده از وسیله نقلیه شخصی می توان از طریق بلوار شهید منتظری که در غرب خیابان شهدا قرار دارد به کلینیک حکیم رسید. همچنین برای پارک وسیله نقلیه شخصی می توان از پارکینگ نیایش که در ضلع جنوبی میدان جانبازان قرار دارد استفاده کرد. افرادی که در محله های صفائیه، جوی شور، دورشهر، یخچال قاضی سکونت دارند نیز می توانند از دسترسی های پیاده به کلینیک دندانپزشکی حکیم استفاده کنند.

تلفن های تماس:

025-3123

025-37733634

فکس:

025-37756813

صفحات مجازی:

https://www.instagram.com/hakimclinic/

انتخاب بهترین دندانپزشک در قم


انتخاب بهترین دندانپزشک در قم

در صورتی که قصد دارید در شهر قم و در نزدیکی میدان جانبازان قم، بلوار زائر قم، بلوار امام رضای قم، پارک نجمه قم، حرم مطهر حضرت معصومه، خیابان معلم، مجتمع تجاری صفائیه، مصلی قدس، بهترین دندانپزشک را انتخاب کنید، باید موارد زیر را در نظر داشته باشید.

صلاحیت و تجربه

برای رفع نیازهای دندانپزشکی خود و خانواده‌تان صرفا از روی تبلیغات به هیچ دندانپزشکی اعتماد نکنید. بهتر است که خودتان از قبل، تحقیقات دقیق و درستی انجام دهید. برای اینکه دندانپزشکی مجاز به فعالیت درمانی باشد، باید مدرک مرتبط و مجوز معتبری داشته باشد. لذا شما باید بررسی کنید که دندانپزشک مدنظرتان تمامی این مدارک و مجوزهای قانونی لازم برای فعالیت را داشته باشد. علاوه بر این، صلاحیت یک دندانپزشک باید با تجربه و سابقه کاری خوبی نیز همراه باشد. این موارد را می توانید به صورت آنلاین و با مطالعه نظرات و  میزان رضایت‌مندی مشتریان قبلی آنها و یا تنها با صحبت کردن به صورت حضوری با مشتریان وی بررسی کنید. همچنین، توجه داشته باشید که دندانپزشکان در زمینه‌های مختلفی تخصص دارند. برخی از آنها صرفا خدمات زیبایی ارائه میدهند و برخی دیگر در زمینه خدمات عمومی دندانپزشکی فعالیت دارند. برای انتخاب بهترین دندانپزشک خانواده، باید دندانپزشکی دارای مدارک معتبر و با تجربه کاری بالایی را انتخاب کنید که خدمات دندانپزشکی را برای تمامی سنین ارائه میکند.

خدمات گوناگون

یکی از مهم‌ترین مواردی که در انتخاب دندانپزشک خانواده باید حتما مد نظر قرار دهید این است که،‌ حتما دندانپزشکی را انتخاب کنید که تمامی خدمات دندانپزشکی را یکجا به شما ارائه می دهد. چندین مورد از خدماتی که باید مد نظر داشته باشید عبارتند از سفید کردن و تمیز کردن دندان‌ها، درمان بیماری‌های پریودنتال(بیماری لثه)، درمان ریشه دندان، کشیدن دندان، مراقبت‌های پیشگیرانه و خدمات زیبایی. انتخاب چنین دندانپزشکی که قادر به ارائه همه این خدمات باشد، هم موجب صرفه جویی در هزینه‌های شما خواهد شد و هم اینکه شما دیگر استرس و دغدغه‌ی تعویض دندانپزشک را نخواهید داشت.

محل استقرار و دسترسی ها

وقتی صحبت از دندانپزشک خانواده می شود، محل استقرار دندانپزشک و دسترسی به وی جزو مهم‌ترین فاکتورها هستند. برای راحتی خود و خانواده‌تان، بهتر است که دندانپزشکی در نزدیکی منزل خود پیدا کنید. موارد اورژانسی دندانپزشکی نظیر شکستن یا لب پر شدن دندان ممکن است هر زمانی رخ دهند، از این رو، اگر دندانپزشکی نزدیک به منزل خود انتخاب کنید می توانید خدمات و مراقبت‌های لازم را در مناسب‌ترین زمان در اختیار داشته باشید. همچنین، دسترسی به محل استقرار دندانپزشک نیز باید برای شما راحت باشد. ویژگی‌های خاص مطب دندانپزشک اعم از داشتن آسانسور و اتاق انتظار راحت نیز جزو نکات مثبتی است که حین انتخاب باید به آنها توجه داشته باشید. اما از سوی دیگر،‌ توجه داشته باشید که شما نباید کیفیت خدمات را فدای کوتاهی مسافت بکنید. چنانچه دندانپزشک بهتری را در یک مکان دیگر پیدا کردید، دیگر به مسافت و فاصله خود با مطب وی فکر نکنید.

شرایط مطب

مطب یک دندانپزشک خوب باید شرایط مناسب و راحتی برای تک تک اعضای خانواده داشته باشد. اکثریت کودکان از رفتن به مطب دندانپزشکی ترس دارند. از اینرو، اگر شما هم فرزند خردسالی دارید،‌ باید به ویژگیهایی نظیر وجود اتاق بازی کودکان در مطب جهت کاهش استرس کودکان، توجه داشته باشید. بهتر است قبل از انتخاب دندانپزشک خانواده، شخصا به مطب وی مراجعه کرده و این موارد را بررسی کنید. تمیز بودن اتاق انتظار و وجود مبلمان کافی برای راحتی اعضای خانواده توجه کنید.

هزینه مقرون به صرفه

هزینه‌های دندانپزشکی بسته به موقعیت مکانی مطب، کیفیت و نوع خدمات ارائه شده از پزشکی به پزشک دیگر متفاوت است. با توجه به بودجه مالی خود، باید به دندانپزشکی مراجعه کنید که علاوه بر مقرون بصرفه بودن هزینه‌هایش، خدمات با کیفیتی به شما ارائه کند. نکته دیگری که باید مد نظر داشته باشید این است که دندانپزشک بیمه شما را بپذیرد. خدمات دندانپزشکی ممکن است پر هزینه و گران باشند. از این رو، برای کاهش بار مالی باید دندانپزشکی را انتخاب کنید که با شرکت بیمه شما همکاری دارد. چنانچه بیمه درمانی ندارید باید دندانپزشکی را انتخاب کنید که خدمات درمانی را با نرخ معقول و منصفانه‌ای ارائه می دهد.

وسایل مورد استفاده

طی سال‌های گذشته، حوزه دندانپزشکی پیشرفت‌های گسترده‌ای داشته و روزانه نوآوری‌ها و فناوری‌های جدیدی در این بخش ایجاد شده است. فناوری نوین و جدید،‌ کار را آسان‌تر کرده و امروزه به لطف آنها می توان مشکلات دندانی را سریعتر تشخیص داد و درمان‌های پیشگیرانه برای آنها ارائه کرد. برای دستیابی به بهترین نتایج ممکن، حتما به دندانپزشکی مراجعه کنید که از جدیدترین و بروزترین ابزار و تجهیزات استفاده می کند. برای بررسی این مورد، می توانید از مشتریان قبلی آنها سوال کنید و یا اینکه حضورا به مطب دندانپزشک مراجعه کنید. همچنین می توانید با مراجعه به وب سایت پزشک نیز از این مورد مطلع شوید.

خدمات دندانپزشکی درمانگاه دندانپزشکی حکیم


خدمات دندانپزشکی درمانگاه دندانپزشکی حکیم

مراکز دندانپزشکی مختلف خدمات متفاوتی را به مراجعین ارائه می کنند. این خدمات می تواند شامل خدمات زیبایی، ترمیمی، جراحی و سایر خدمات باشد. برخی از خدمات دندانپزشکی در قم عبارت اند از:

خدمات زیبایی

خدمات دندانپزشکی زیبایی روز به روز در حال محبوب‌تر شدن هستند و این امر فرصت خوبی را در اختیار دندانپزشکان می گذارد تا تعداد مشتریان خود را افزایش دهند. یکی از رایج‌ترین خدمات زیبایی، سفید کردن دندان یا به اصطلاح بلیچینگ دندان است که امروزه افراد زیادی برای کاهش لک دندان، درخشان‌تر و زیباتر کردن لبخند خود به دنبال انجام آن هستند. سایر روش‌های زیبایی دندان نیز عبارتند از ایمپلنت دندانی، روکش دندانی، اصلاح فرم دندان‌ها و باندینگ دندان، که امروزه طرفداران خاص خود را دارند. کامپوزیت دندان نیز یکی از روش‌هایی است که محبوبیت ویژه‌ای پیدا کرده است.

درمان بیماری های ریشه دندان

درمان اندودنتیک یا روت کانال تراپی، به درمان بدون درد ریشه دندان اشاره دارد. معمولا زمانی که ریشه دندان بیمار عفونی شده و یا آسیبی دیده باشد، دندانپزشک عمومی فرد را به متخصص درمان ریشه دندان ارجاع می دهد. متخصص درمان ریشه دندان یا همان اندودنتیست، مشکلات مربوط به ریشه دندان بیمار را تشخیص داده و درمان می کند و در صورت لزوم عصب کشی دندان را نیز انجام می دهد.

خدمات دندانپزشکی کودکان

دندانپزشکی کودکان یا دندانپزشکی اطفال یکی از شاخه‌های تخصصی دندانپزشکی است که به صورت ویژه به سلامت دهان و دندان کودکان و نوجوانان می‌پردازد. دندانپزشک کودکان، مجموعه‌ای از مهارت‌های تخصصی را دارد که برای مراقبت از سلامت دهان و دندان کودکان طراحی شده‌اند. این متخصصین منحصرا برای کودکان خردسال و نوجوانان خدمات دندانپزشکی ارائه می کنند.

برخی از خدماتی که دندانپزشک کودکان ارائه می دهد شامل تمیز کردن، معاینه، پرکردن دندان و سایر خدمات مراقبتی متناسب با نیازهای دندان کودکان است. علاوه بر این، این دندانپزشکان در نظارت بر رشد دندان‌های کودک و تشخیص بیماری‌های مرتبط با دندان کودکان تخصص دارند. با اینکه دندانپزشکان عمومی نیز این خدمات را برای کودکان ارائه می دهند اما اکثریت والدین مراجعه به دندانپزشک کودکان را به دلیل دانش عمیق و تخصص ویژه آنها ترجیح می دهند.

خدمات درمانی بیماری پریودنتال

یکی از خدمات ارزشمند دیگری که در درمانگاه دندانپزشکی حکیم ارائه می شود، خدمات درمانی بیماری پریودنتال(بیماری لثه) است. این خدمات درمانی شامل اقدامات پیشگیرانه، تشخیص و درمان بیماری‌های مرتبط با لثه و بافت نرم نگهدارنده دندان است. این امر شامل درمان لثه، استخوان آلوئول، رباط پریودنتال دندان و سمنتوم دندان است. خدمات اصلی ارائه شده شامل جراحی لثه نیز می شود. برای افرادی که به بیماری شدید لثه مبتلا هستند، وجود متخصص دندانپزشکی پریودنتال ضروری است.

خدمات ارتودنسی

ارتودنسی به بهبود هم ترازی و موقعیت دندان‌ها و فک کمک کرده و انواع ناهنجاری‌های دهان و دندان را اصلاح می کند. افرادی که دچار اوربایت، آندربایت، کراس بایت یا نامرتبی دندان‌های خود هستند برای اصلاح این موارد به ارتودنسی نیاز خواهند داشت. بخشی از خدمات ارتودنسی شامل استفاده از انواع بریس ارتودنسی، دستگاه بازکننده کام، انواع فضا نگهدارنده (ثابت و متحرک)، ریتینر، سربند یا هدگیر ارتودنسی، ارتودنسی شفاف یا ارتودنسی نامریی است که برای بهبود همترازی دندان‌ها و اصلاح بایت استفاده می شوند.

خدمات دندانپزشکی تشخیصی و پیشگیرانه

در دندانپزشکی عمومی، غالبا طیف وسیعی از خدمات تشخیصی و پیشگیرانه ارائه می شود. این دسته از خدمات دندانپزشکی برای حفظ و ارتقای سلامت دهان و دندان و به منظور پیشگیری از بروز مشکلاتی نظیر پوسیدگی دندان یا بیماری لثه و تحلیل مینای دندان انجام می شوند. بارزترین نمونه خدمات تشخیصی و پیشگیرانه عبارتند از عکسبرداری با اشعه ایکس، پاکسازی دندان، فیشور سیلانت و درمان با فلوراید و معاینات دهان و دندان.

خدمات پروتز دندانی

خدمات پروتز دندانی شامل ترمیم و جایگزینی دندان‌های از دست رفته یا آسیب دیده می شود. متخصصان پروتز و ایمپلنت دندانی، جایگزین مناسبی را برای دندان‌های از دست رفته یا آسیب دیده و سایر نواحی دهان و دندان طراحی، تولید و نصب می کنند. این متخصصان با انجام این جایگزینی، عملکرد و زیبایی ظاهری دندان‌های فرد را بازیابی می کنند. خدمات پروتز دندانی شامل نصب ایمپلنت دندانی، بریج دندانی، دندان مصنوعی سنتی یا جراحی ترمیمی می شود. علاوه بر این، متخصصان پروتز دندان در زمینه کامپوزیت و لمینت دندان نیز آموزش‌های خاصی دیده‌اند.

جراحی فک و صورت

برای ارائه خدمات درمانی پیچیده‌تر، به جراح دهان یا جراح فک و صورت نیاز خواهد بود. این دسته از جراحان در تشخیص و انجام عمل جراحی برای مواردی مانند نقص یا بیماری‌های بافت سخت و نرم صورت،‌ فک، گردن و دهان تخصص دارند. در واقع، این جراحان در بازیابی عملکرد و زیبایی ظاهری ناحیه دهان و فک و صورت تخصص دارند. برخی از خدماتی که این متخصصین ارائه می دهند شامل جراحی اصلاحی فک ، کشیدن دندان، اصلاح شکاف کام، برداشتن تومورها و کشیدن دندان عقل نهفته و غیرقابل ترمیم می شود. ارائه چنین خدماتی منجر به متمایز بودن کار یک کلینیک یا مطب می شود.

چه زمانی باید به دندانپزشک مراجعه کنیم؟


تحت شرایط زیر بهتر است به دندانپزشک مراجعه شود:

اگر دندان درد مداومی داشتید که طی ۱ الی ۲ روز برطرف نشد، حتما باید به دندانپزشک مراجعه کنید. درد مداوم و مزمن در صورت عدم درمان بدتر خواهد شد. در صورتی که متوجه شکستگی، ترک خوردن یا لب پر شدن دندان خود شدید نیز حتما باید به دندانپزشک مراجعه کنید. این ترک‌ها و شکستگی‌ها، به محل مناسبی برای تجمع باکتری‌ها تبدیل می شوند و می توانند منجر به پوسیدگی دندان‌ها شوند.

همچنین مراجعه منظم هر ۶ ماه یکبار به دندانپزشک نیز برای انجام معاینات ضروری است. حین مراجعه به دندانپزشک جهت معاینه، حتما هرگونه درد یا ناراحتی دندان خود را با وی در میان بگذارید.

سایر دندانپزشکان شهر قم


دکتر امید سیاه مرگویی

آدرس: قم – خیابان ارم

دکتر جعفر عبدالهی

آدرس: قم – محله صفائیه

دکتر مسعود یزدانی

آدرس: قم – بلوار جمهوری

دکتر معصومه موسوی

آدرس: قم – خیابان دورشهر

دکتر علی مومن پور

آدرس: قم – فلکه زنبیل آباد

دکتر حسین رحمتی

آدرس: قم – میدان سپاه

مقالات مرتبط
Share on whatsapp
اشتراک گذاری در واتساپ
Share on twitter
اشتراک گذاری در توئیتر
Share on telegram
اشتراک گذاری در تلگرام
فهرست مطالب